Clio 3 Makyajlı

ClioIII araçlarımız, modelleri, genel araç özellikleri ve diğer özelliklere dair konular.

Re: Clio 3 Makyajlı

İleti Diablo » 20 Nisan 2009 16:38

Alper demiş ki:
Diablo demiş ki:
Kenancelik demiş ki:Arkadaşlar ben bu kg olayına fena taktım.Bakıp inceleyen arkadaşlar,çamurlukların plastik mi yoksa saç mı olduğunu farkeden oldu mu?

Önler plastikti yanlış hatırlamıyorsam arkalar saç yalnız ben arkayıda plastik yaparlar diye bekliyordum ama yine saç malzeme kullanmışlar.

Arkalar plastik olamaz.

Olmaması için neden ne ?
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti Diablo » 20 Nisan 2009 17:18

Arkalar plastik olamaz.[/quote]

Olmaması için neden ne ?[/quote]
Arka çamurluk tavanı tutmakta ve plastikten olamazlar. Olsa bile görüntüsü ii olmaz. ön çamurluklar plastik olabilir neden ise sonradan takılması metal olsa bile sonradan takılıyor. arka çamurluk ise öyle değil tavan ile birleşmekte bu renault için değil tüm modelerede oyledir.[/quote]

Alper bey tavanı sadece saç malzeme tutar diye birşey yok ayrıca araçlarda kullanılan ve metal olmayan malzemeler dayanıksız diye bir şeyde yok evet araçlarda kullanılan metal olmayan malzemeler yüksek yoğunluklu olabilir hatta üretimi basit ucuz ve metalden daha dayanıklı ve hafiftir.Ayrıca ne malzemesi olduğu önemli değil malzemenin iç bağ yapısı önemli olandır ve araçlarda kullanılan metallerden kat ve kat daha sağlam üretimi ucuz ve basittir.Ayrıca siddetli darbelerde saç gibi yamulmaz yüksek mukavvemet ve parçalanmaya karşı oldukça sağlamdır.Uçak endüstirisinde sıklıkla bu malzemeler kullanılır ayrıca otomobil üreticileri tarafından bu tür malzemeler üretilip geliştiriliyor ayrıca renaultta bunu yapacak kapasite mevcut arka çamurluklar plastik olamaz diye bir şey yok zaten ileriki versiyon araçlarda bu olacak hatta hiç bir yerinde saç malzeme olmayacak artık eski şekil üretim demode oluyor clio yeni bir araç ayrıca unutmayın plastik çamurluğu binek markalar arasında kullanan ilk araçlardan biride renault olmaz diye bir şey yok.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti Diablo » 20 Nisan 2009 17:39

Alper bey şuna hep plastik diyoruz ama plastik değil ona benzer farklı bir malzeme neyse plastik malzeme kullanmak maliyeti yükseltmez düşürür zaten amaç da bu hafif olsun diye değil çarpınca ezilmesin diye değil metal işciliği araba üretiminde zordur metal malzeme kesilerek üretilir basılarak şekil verilir ve bunu yapmak için apartman kadar büyük presler kullanılır yani maliyetli bir iştir plastik enjection işidir malzeme eritilip kalıba basılır neyse kafanızı daha fazla yormayayım yani plastik üretim ucuzdur ve kolaydır.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti Kenancelik » 27 Nisan 2009 08:09

Murat demiş ki:Dün yolda ClioIII Makyajlı olan modeli gördüm...Objektif olarak söyliyim bence kötü hatta lansman rengini gördüm beğenmedim.

Murat,sen beğenmemediğine göre garanti iyi değildir.Eski kasacılar olara bu işe üzülelim mi sevinelim mi ? Eğer tüketici de senin gibi düşünürse Clio 4 gecikmez o zaman...
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti Diablo » 27 Nisan 2009 12:01

Makyaj olarak benimde pek hoşuma gitmemesine rağmen her ne olursa olsun sonuçta yeni model donanım olarak bizim araçlardan daha zengin zaten olması gerekende bu olaya sadece makyaj gözüyle bakmamak lazım çıkan yeni versiyon eski versiyonun tasarım eksikliklerini tolere ederek çıkarılıyor yani iyileştirme yapılıyor başta saşi ve ön düzen sistemi güvenlik aklınıza ne gelirse sonuçta artık bizim kasalar eski yapacak bir şey yok eski kasa sahibi olarak benim içimden de hiç güzel değil demek geliyor ama iş öyle değil clio 3 yeni çıktığı zaman benimde arka tarafı hiç hoşuma gitmemişti ama kullandıktan sonra hoşuma gitmeye başladı.Yani birazda alıp kullanmakla alakalı bir durum.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti exelans016 » 03 Mayıs 2009 12:26

slm arkadaslar yenı makyajlı clio 3 aldım look paketlı 70 bg 28600 tl mal oldu bıraz fazla gıbı geldı ama neyse guzel rahat arac benı uzmez umarım
exelans016
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
İsim ve Şehir: murat bursa

İleti Kenancelik » 03 Mayıs 2009 16:06

exelans016 demiş ki:slm arkadaslar yenı makyajlı clio 3 aldım look paketlı 70 bg 28600 tl mal oldu bıraz fazla gıbı geldı ama neyse guzel rahat arac benı uzmez umarım

Hayırlı olsun.Güle güle kullan resimlerini bekliyoruz
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti eylber » 04 Mayıs 2009 00:25

exelans016 demiş ki:slm arkadaslar yenı makyajlı clio 3 aldım look paketlı 70 bg 28600 tl mal oldu bıraz fazla gıbı geldı ama neyse guzel rahat arac benı uzmez umarım

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın,resimleri bekliyoruz..
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti dci65 » 04 Mayıs 2009 06:03

fiyat normal bence.. hayırlı olsun.. kazasız belasız kullanmanız dileklerimle
dci65

İleti Devrim » 04 Mayıs 2009 09:54

Diablo demiş ki:...clio 3 yeni çıktığı zaman benimde arka tarafı hiç hoşuma gitmemişti ama kullandıktan sonra hoşuma gitmeye başladı...
Aynı durumu ben şimdi yaşıyorum Diablo.

Ben de şu son aylara kadar arka görünümünü pek tutmuyordum. Bu aralar aracı ters parketmiyorum, iş yerimin penceresinden arkasını göreyim diye. :mrgreen:
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti -kadircan- » 04 Mayıs 2009 10:47

Kenancelik demiş ki:
Murat demiş ki:Dün yolda ClioIII Makyajlı olan modeli gördüm...Objektif olarak söyliyim bence kötü hatta lansman rengini gördüm beğenmedim.

Murat,sen beğenmemediğine göre garanti iyi değildir.Eski kasacılar olara bu işe üzülelim mi sevinelim mi ? Eğer tüketici de senin gibi düşünürse Clio 4 gecikmez o zaman...

ben görselliğe teknik özellikler kadar önem veririm ve gerçektende renault bu makyaj işinde herşeyi eline yüzüne bulaştırmış.
ve diyorumki İYİKİ ESKİ KASA CLİOM VAR
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
İsim ve Şehir: istanbul

İleti mefete » 06 Mayıs 2009 21:45

Yukarıda ki arkadaşların dediğine katılıyorum...

Hem ötv hem yeni kasa olayı bizim ikinci eli acayip vurdu...

Meraktan bir sorayım dedim...
5000 km 2009 1.2 16v (extreme) Clio'ma 18.000 fiyat biçtiler...Güleyim mi ağlayayım mı?
mefete
ER
ER

İsim ve Şehir: Fatih Osmaniye

İleti -kadircan- » 07 Mayıs 2009 09:36

benimkide 2008 1.5 extrem 19 fiyat verdiler :lol:
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
İsim ve Şehir: istanbul

İleti alpersa84 » 10 Mayıs 2009 18:32

merhaba exelans016 araç hakkında izlenimlerini ve resimlerini bekliyoruz bende sipariş verdim inşallah bu hafta aracı alıcam şimdiden teşekkurler
alpersa84
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2009 ClioIII FazII
Motor Tipi & Gücü: 1,4 100bg 16V
Kilometre: 26500
Yakıt: Shell 95 fullsave
Lastik Markası: Dunlop Sport 01
İsim ve Şehir: Alper İSTANBUL

İleti ainos » 12 Mayıs 2009 19:36

selam arkadaşlar ben de makyajlı clio III 1.4 bulut grisi araç sahibiyim.şimdilik gayet memnunum.motor performans ve görünüş olarak. inşallak üzmez.
ainos
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: CLIO III buluıt gri
Motor Tipi & Gücü: 1.4 dynamik
İsim ve Şehir: CENGİZ İST.

ÖncekiSonraki

Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir